Sosyal Medya Fasonilacuretimi.com

Fason İlaç Üretimi - Hakkımızda

www.fasonilacuretimi.com - Hakkımızda

Fason İlaç Üretiminden almış olduğunuz hizmetle en etkin sonuçları en kısa zamanda elde edebilirsiniz

Vizyon

Toplum, müşteri ve paydaşlarımızın beklentilerinden hareket etmek , Beklentileri senkronize ederek çözüm üretmek , Müşterilerimizin memnuniyetlerini tam ve mutlak sağlamak

Misyon

Yeni / inovatif tedaviler keşfederek ve yaratarak, insanların sağlıklı ve mutlu bir yaşam sürmeleri için (onları) iyileştirmek ve yardım etmek / yardımcı olmak

Fason ilaç üretimi

2012 Yılında Danışmanlık ve üretim aşamasında hizmet almak isteyen hem yeni hemde eski firmalara hizmet vermeye başladı

Kurumsal Sorumluluk

Fason İlaç Üretimi olarak kurumsal sosyal sorumluluk anlayışı ile çalışmakta; bu bilinci iş yapış modellerimize ve sosyal paydaşlarımıza yayarak topluma değer katmayı hedefliyoruz. Bu anlayış ile iş planlarımızı oluşturduk ve önemli adımlar attık

Faydalı Bilgiler - Fason İlaç Üretimi

Fason İlaç Üretimi - Kozmetik Markası Sahibi Olmak

Kozmetik markanızı oluşturmak artık çok kolay. İş planınızı, girişiminizi hayat geçirmek için yapmanız gerekenleri sırrasıyla izlerseniz hızlıca kendi markanızın sahibi olabilirsiniz. Öncelikle kendinize bir marka belirlemeniz gerekmektedir. Bu markanın başkası tarafından kullanılıp kullanılmadığını araştırın, uygunsa ve marka kriterlerine uyuyorsa gerekli başvurunuzu yapınız.

Akabinde hedeflediğiniz kozmetik pazarı belirleyin, ürünlerinizi hangi pazarda satmak istiyorsunuz. Hedef pazarınıza uygun ürün serisini belirleyin ve güvenebileceğiniz kozmetik üreticisi firma ile iletişime giriniz. Bu aşamada ürünlerinizin formülasyon çalışmaları başlasın. Bunun yanında logo, tasarım ve ambalaj seçiminizi gerçekleştirin.

Üretici firmanızla fason sözleşme yapın.

Üretilen ürünlerin her birinin sağlık bakanlığı kozmetik dairesine bildirimi yapıldıktan sonra ve ürünlerinizin güvenlik testleri bittikten sonra ürünleriniz satışa hazır duruma gelmiştir.

fason kozmetik üretimi
fason kozmetik üretimi

Fason Kozmetik Üretimi - Kendi Markanızı yaratma

Kendi markanızı oluşturmak için öncelikle sektörde deneyimi olan, Ar-Ge, Formül, Üretim ve Üretim sonrası konularında sizi besleyebilecek ve güven içinde iş birliği yapabileceğiniz bir firmadan destek almanızı tavsiye ediyoruz.

Biliyorsunuz ki girişimcilerin %90'nı maalesef istediği sonuca ulaşamadan firmasını kapatıyor. Kozmetik konusunda bunun belli başlı sebepleri var, bu sebepleri iyi bilen ve sizi bu konularda besleyebilecek nitelikte bir firma olmasına dikkat edin.

Kozmetik sektöründe ki firmaların batma sebeplerinin başında iyi hazırlanmış bir kozmetik pazarlama stratejisinin olmamasıdır.

Hedef pazar ve ürün uyumu çok önemlidir. Formüllerinizin tasarımlarınızın ve ambalaj seçimlerinizin bu kriterlere uygun hazırlanması çok önemlidir.

Fason İlaç Üretmi - İlk kez kozmetik faaliyetinde bulunacak firmaların yapmaları gerekenler kısaca şunlardır:

1. Kozmetik ürünler Koordinasyon Daire Başkanlığı altında firma ve firma yetkililerinin kayıt edilmesi ve sistme giriş şifresinin edinilmesi gerekmektedir.

2. Şifre edinilmesini takiben piyasa arz edilen kozmetik ürünler için kozmetik ürün bildirimlerinin yapılması gerekmektedir.

3. Kozmetik ürün bildirimini takiben UZEM bildiriminin yapılması gerekmektedir.

fason kozmetik üretimi
fason ilaç üretimi

Kozmetik Üreticinin Sorumlulukları

Sağlık Bakanlığına bildirimde bulunmak.

Sağlık Bakanlığı Ulusal Zehir Danışma Merkezine bildirim yapmak.

Sorumlu teknik eleman ile hizmetin gerektirdiği nitelikte personel istihdam etmek.

İnsan sağlığına zarar vermeyecek nitelikte, güvenli ve Kozmetik Yönetmeliğine uygun iç ve dış ambalaj bilgileriyle ürün piyasaya arz etmek. Kozmetik Yönetmeliğinde özellikleri belirtilen kişiye kozmetik ürünün güvenli olduğunu göstermek amacıyla güvenlilik değerlendirmesini yaptırmak ve ürünün piyasaya sürülmesinin ardından ilave bilgiler ışığında güvenlilik çalışmalarının güncel tutulmasını temin etmek.

Kozmetik ürünlerin "İyi İmalat Uygulamaları" kılavuzuna uygun üretim yerinde üretilmesini sağlamak.

Kozmetik Yönetmeliğinin 12. maddesinde belirtilen bilgi ve belgelerin bulunduğu ürün bilgi dosyasını bulundurmak.

Ürün bilgi dosyasını kozmetik istenmeyen etki (kozmetovijilans) raporları doğrultusunda güncel tutmak.

Kurumca istenilen bilgi ve belgelerin Kurumumuza zamanında gönderilmesi hususunda hassasiyet göstermek.